امورخوابگاه ها


این واحد دانشگاهی برای رفاه حال دانشجویان و کمک در امر تسهیل اسکان دانشجویان با 2 خوابگاه بزرگ و ظرفیت قابل توجه خدماتی را به دانشجویان غیر بومی ارائه می دهد . بدیهی است برای ایجاد شرایط روحی و روانی ، مقررات پیش بینی شده در بخشنامه و دستورالعمل های و در سطح عرف محل و جامعه برای استفاده کنندگان از تسهیلات خوابگاهی لازم است . بدیهی است در صورت عدم توجه به آن ها محدودیت هایی در نظر گرفته می شود .

 

 

آئین نامه انضباطی و مقررات خوابگاه دانشجویان

 

خوابگاه قسمتی از محیط دانشگاه محسوب و دانشجو موظف به رعایت کلیه مقررات انضباطی دانشگاه در آن می باشد.
 
 

1-      دانشجویان علاقمند به استفاده از خوابگاه موظفند قبل از شروع سال تحصیلی و ترم تابستان با مراجعه به سایت دانشگاه و انتخاب گزینه خوابگاه اطلاعات لازم را کسب و نسبت به تکمیل و انجام مراحل آن اقدام نمایند و پس از تایید صلاحیت اسکان به خوابگاه مورد نظر مراجعه نمایند .

2-      دانشجوئی مجاز به سکونت در خوابگاه می باشد که انتخاب واحد و تاییدیه مالی شهریه دانشگاه خود را انجام داده باشد .

3-      دانشجویان خواهر پس از دریافت مجوز اسکان و حضور در خوابگاه موظفند هر شب نسبت به امضاء دفتر حضور و غیاب اقدام نمایند . بدیهی است عدم امضاء دفتر حضور و غیاب به منزله غیبت برای دانشجو محسوب می شود .

4-      دانشجو پس از فراغت از تحصیل ، انصراف و یا اخراج از دانشگاه حق استفاده و ادامه سکونت در خوابگاه را ندارد .

5-      دانشجو حق تعویض و یا واگذاری اتاق مسکونی خود را به دیگری (حتی مقیم خوابگاه) ندارد مگر با کسب مجوز کتبی از اداره امور خوابگاهها .

6-      دانشجو حق استفاده و نگهداری اشیاء و لوازم عمومی خوابگاه را در اتاق مسکونی خود ندارد .

7-      هر گونه دستکاری و تعویض قفل و سایر وسایل بدون موافقت کتبی اداره امور خوابگاهها ممنوع است .

8-      دانشجویان موظفند کلیه اشکالات ، کمبودها و نواقص تاسیساتی اتاق و خوابگاه خود را هر روزه در دفتر نواقص تاسیساتی خوابگاه ثبت و به مسئول خوابگاه اطلاع دهند .

9-      در صورتیکه در سیستم آب و فاضلاب و یا تاسیسات و غیره خللی پیش آید و یا نیاز به جابجایی داشته باشد دانشجویان موظف به گزارش به متصدی خوابگاه بوده تا از طریق اداره امور خوابگاهها اقدام لازم بعمل آید . بدیهی است مسئولیت عدم اعلام و یا دخالت مستقیم در امور تاسیساتی اتاقها که موجب ضایعات احتمالی جانی و مالی شود بعهده دانشجو خواهد بود .

10-  دانشجویان موظفند هنگام خروج از خوابگاه وسایل برقی و گازی اتاق و آشپزخانه واحد خود را خاموش و کلید اتاق خود را تحویل متصدی خوابگاه و پس از مراجعت دریافت نمایند . بدیهی است به همراه بردن کلید اتاق اکیداً ممنوع می باشد .

11-  هر دانشجو موظف به حفظ اموال شخصی خود خواهد بود و متصدیان خوابگاه هیچگونه مسئولیتی نسبت به نگهداری اموال شخصی دانشجویان ندارند .

12-  اسکان و پذیرش میهمان و وابستگان دانشجویان و نیز افرادی بعنوان معلم و یا شاگرد خصوصی در خوابگاه ممنوع خواهد بود .

13-  دانشجویان موظف به رعایت و حفظ بهداشت و نظافت اتاق و اماکن عمومی خوابگاه می باشند .

14-  دانشجویان حق طبخ غذا در اتاق خود را ندارند .

15-  بمنظور جلوگیری از پیشامد ناگوار متصدی خوابگاه مجاز و موظفند با استفاده از کلیدهای اضافی هر اتاق که در اختیار خوابگاه می باشد در آخر هر شیفت کاری به کلیه اتاقها سرکشی نماید و دانشجویان موظف به همکاری می باشند .

16-  استعمال دخانیات در خوابگاهها ممنوع می باشد .

17-  شبها از ساعت 23 لغایت 6 بامداد سکوت عمومی اعلام می شود و در این ساعات ساکنین خوابگاه ملزم به رعایت سکوت و آرامش خواهند بود .

18-  به همراه داشتن دوربین فیلمبرداری و یا موبایل دوربین دار در محیط خوابگاه اکیداً ممنوع می باشد .

19-  دانشجویان مقید به رعایت حقوق دیگر دانشجویان در کلیه امور بویژه هنگام استفاده از تلویزیون و رادیو می باشند .

20-  برگزاری مراسمات مختلف اعم از جشن تولد و ... که خارج از برنامه های فرهنگی دانشگاه بوده ممنوع می باشد مگر پس از اطلاع و کسب مجوز کتبی از اداره امور خوابگاهها .

21-  دانشجویان موظف به استفاده از لباس مناسب و حفظ شئونات اسلامی بویژه هنگام ورود و خروج و در محیط خوابگاه می باشند

                22 - نصب هرگونه اعلامیه واطلاعیه بدون مجوز کتبی از اداره امور خوابگاهها ممنوع میباشد

تاریخ به روز رسانی: 1400/02/10
تعداد بازدید: 234
Powered by DorsaPortal