1398/04/30
مدیر کل کارآفرینی و تجاری سازی دانشگاه آزاد اسلامی

 

چهارمین نشست مدیران مراکز رشد منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد دهاقان و در محل سالن اجلاس کتابخانه علامه طباطبایی و با حضور مدیر کل کارآفرینی و تجاری سازی دانشگاه آزاد اسلامی، دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و رئیس دبیرخانه هیأت امنای استان برگزار شد.

در این نشست دکتر حامد افشاری، مدیر کل کارآفرینی و تجاری سازی در سخنانی گفت: « ایجاد منطقه بندی در مراکز رشد به منظور از بین بردن تمرکز در سازمان مرکزی و تبدیل شدن این مراکز به مناطقی بود که باعث هم افزایی و ایجاد ارتباطات مطلوب باشد. منطقه بندی بر اساس ظرفیت های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی به وجود آمد.»

افشاری در ادامه بیان داشت: « امروزه دولت های جهان، بر روی فناوری و فعالیت های فناورانه تمرکز خوبی دارند و برای رشد محصولات فناورانه کمک های شایانی دارند تا بتوانند از عواید و مزایای این محصولات بهره مند شوند. بخش های خصوصی نیز با کمک دولت ها، می توانند در جهت حصول به نتایج مطلوب فناورانه، بسیار خوب رشد کنند و نتایج چشمگیری را کسب کنند. نقش دولت در رشد فناوری نقشی انکار نشدنی است. حمایت مطلوب از محصولات فناورانه، بازخوردهای خوب و مطلوبی را به حمایت کننده ها بر می گرداند.»

مدیر کل کارآفرینی و تجاری سازی خاطرنشان کرد: « دانشگاه آزاد اسلامی در شرایط فعلی ناگزیر از آن است که از اتکای خود به شهریه دانشجویی بیش از پیش بکاهد و منابع دیگری را برای هزینه کردهای خود جایگزین کند. معاونت های علمی باید با تلاش و جدیت به صورت حداکثری از کمک های این معاونت به نفع فناوری استان ها استفاده بهینه داشته باشند. مراکز رشد نیز در این گذر، باید شرایط را برای رشد واحدهای فناور فراهم نمایند. مراکز رشد فضاهایی هستند که فناوری ها و محصولات در آن ها توسعه پیدا می کنند.»

در ادامه نشست دکتر احمد آذین، دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در سخنانی گفت: « گفتمانی که در حال حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی حاکم شده، گفتمانی است که کنشگری فعال، علم نافع و اقتدارساز را در رأس برنامه های خود قرار داده است. بستر و زمینه های این گفتمان که برای ما قدرت به همراه دارد، در حوزه پژوهش رقم می خورد. دانشگاه آزاد اسلامی در این حوزه ها پیشرو است. کارهای پژوهشی انجام شده در دانشگاه آزاد اسلامی، در دانشگاه های دولتی یا کمتر دیده شده و یا به چشم نمی خورد.»

آذین تصریح کرد: « امروز باعث افتخار ماست که دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در حوزه پروژه های بزرگ ملی، فعال چشمگیر است، پروژه هایی همچون تولید بذر هیبرید، مبارزه با ریزگردها و...پروژه هایی که در حال حاضر از حوزه ایده و دیگر حوزه ها گذر کرده و به مرحله تجاری سازی رسیده است. در استان های منطقه 5 قابلیت ها، استعدادها و ظرفیت های بسیار چشمگیر در مباحث فناوری وجود دارد که یا محقق شده و یا در حال محقق شدن است. این قابلیت ها و ظرفیت ها با رفع موانع، به تجاری سازی خواهند رسید، این توانایی ها در سایه تشریک مساعی و هم افزایی منتج به نتیجه شده اند.»

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید:
131
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal