مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان: انتخابات پرشور، تضمین کننده امنیت کشور و عظمت و اقتدار ایران است
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از واحد دهاقان، نشست اعضای هیات علمی واحد دهاقان با مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان با موضوع تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در محل سالن اجلاس کتابخانه مرکزی علامه طباطبایی برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام عباسعلی حیدری مسئول نهاد رهبری در سخنانی گفت: « دانشگاه محصول غرب است و ما دانشگاه را با این کیفیت و مدل از غرب وارد کشور کردیم و از دانشگاه های غربی الگو گرفتیم. علومی که امروزه در دانشگاه‌های ما تدریس می‌شود، برگردان علم دانشمندان و اندیشمندان غربی بوده و بحث بومی سازی در مورد این علوم انجام نشده است، اگر هم تلاشی در این خصوص صورت گرفته، تا این لحظه نتیجه بخش نبوده و ما در حال حاضر میراث‌دار پدیده دانشگاه از غرب، در کشور خود هستیم و بایستی با حفظ این ساختار، بومی سازی هم در خصوص این پدیده صورت پذیرد. »

او اضافه کرد: « در حال حاضر که چهل و یک سال پر فراز و نشیب را بعد از وقوع انقلاب اسلامی پشت سر گذاشته ایم، هر کجا که بر مبنای باورهایی که ریشه در اعتماد به نفس ملی و غرور ملی دارد، حرکت کردیم و با تکیه بر ظرفیت‌های درونی بر انجام کاری پافشاری نمودیم، تقریباً موفقیت نسبی حاصل کردیم و هرگز که ظرفیت‌ها را فعال نکردیم و یا در حد مطالعه باقی ماندیم و یا دچار سوء مدیریت بوده‌ایم، موفقیتی به دست نیاورده ایم. »

حیدری در ادامه با بیان اینکه رهبر انقلاب به عنوان طراح اصلی نقشه‌راه و تبیین کننده جایگاه علم و دانش و جایگاه دانشگاهیان در جامعه و تبیین کننده بیانیه گام دوم انقلاب، راه جدیدی را فرا روی همه گشوده اند، خاطرنشان کرد: « بیاانیه گام دوم انقلاب در ابتدا مروری است بر چهل سال افتخار و بیان اینکه چه بودیم، چه امکاناتی داشتیم، چه شرایطی را پشت سر گذاشتیم، پیروزی انقلاب، آغازگر عصر جدید جهان است که مولفه هایش با دیگر انقلاب‌ها فرق دارد. بخش دیگر، برکات انقلاب اسلامی است که شامل ثبات، امنیت و حفظ تمامیت ارضی ایران، به اوج رساندن مشارکت مردمی و خدمت رسانی، ارتقاء بینش سیاسی جامعه، نهادینه کردن عدالت در تقسیم امکانات کشور، افزایش معنویت و اخلاق در جامعه، ایستادگی در مقابل مستکبران و زورگویان و... می باشد. »

مسئول نهاد رهبری بیان داشت: « بخش دیگر بیانیه عمدتاً خطاب به جوانان است، چرا که جوانان موتور محرکه و پیشران کشور هستند، جوانانی که باید انقلاب عظیم پایدار و درخشان ما را به سرمنزل مقصود برسانند و انقلابی که به لطف خداوند در جایگاه متعالی و شایسته قرار گرفته و مقامی در خور را در چشم جهانیان نصیب ملت ایران کرده است. »

مسئول نهاد رهبری استان در ادامه با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در جامعه و جهان در شرایط کنونی بیان کرد: « دانشگاه‌های ما باید علاوه بر بحث آموزش، پژوهش، کارآفرینی و مهارت، به بحث انسان‌سازی بیش از پیش بپردازند و فرهنگ، دین و اخلاق را در تمامی ابعاد رسالت خود، سرلوحه کار قرار دهند. »

حیدری در پایان ضمن دعوت حاضران به مشارکت عمومی در انتخابات، گفت: « انتخابات برای ما یک فرصت است و برای دشمنان یک تهدید، انتخابات را باید بیش از پیش جدی گرفت، چرا که انتخابات پرشور و حضور در پای صندوق‌های رای، تضمین‌کننده امنیت کشور و نشان دهنده عظمت و اقتدار ایران است. »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1398/11/27
تعداد بازدید:
140
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal