مسئول نهاد رهبری استان اصفهان در دانشگاه آزاد اسلامی: چهره واقعی غرب باید در فضای مجازی برای جوانان به تصویر کشیده شود
-

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا نشست برخط شورای فرهنگی واحد دهاقان با حضور اعضای این شورا و حجت الاسلام عباسعلی حیدری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان برگزار شد.

در این نشست حیدری در سخنانی پیرامون فضای مجازی و فرصت‌ها و تهدیدهای آن برای قشر جوان گفت: « غرب به سردمداری امریکا با استفاده از ویژگی‌های فضای مجازی و رشد روزافزون آن، چالش‌های متعددی را برای کشورها و ملت‌هایی به دنبال منافع خود در آن‌ها هستند، به وجود آورده‌اند.  سست کردن اعتقادات به تعالیم و دستورات دین و منویات دینی در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه توطئه گران بوده است. »

او ادامه داد: « جامعه‌ای که اهداف خود را در راستای دغدغه های دینی خود تعریف کرده است، با این توطئه‌ها تا حدودی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و این تاثیر می‌تواند باعث تضعیف استقلال و آزادی کشور و نیز دفاع از کیان و تمامیت ارضی آن کشور باشد. »

حیدری اضافه کرد: « رسانه‌های فعال در فضای مجازی به طور چشمگیر و فزاینده رو به افزایش دارند و اقبال قشر جوان به این فضا، وظیفه ما را برای سازماندهی و ساماندهی و ایجاد امنیت در آن، سنگین‌تر و سخت‌تر می‌کند. ما باید به تولید محتوای مناسب و پرده‌برداری از توطئه‌های قدرت‌های بزرگ در فضای مجازی، چهره واقعی غرب را در این فضا برای جوانان به تصویر بکشیم تا جوانان خود را با بینش ایجادشده، به سلامت و سربلند از این شرایط بیرون بیاوریم. دانشگاه‌ها به دلیل تعامل با قشر جوان و فرصتی که در اختیار دارند، می‌تواند بستر بسیار مناسبی برای آگاهی‌دادن به جوانان و آموزش سواد رسانه‌ای به آنان باشند تا با ایجاد بینش مناسب، قدرت تجزیه و تحلیل مسائل روز جهان را برای دانشجویان فراهم کنند و از این رهگذر به آرمان‌های کشور دست پیدا کنیم. »

 
تاریخ:
1399/02/18
تعداد بازدید:
90
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal