امام جمعه شهر دهاقان در دیدار با معلمان و مسئولان سمای واحد دهاقان: معلمان، بزرگ‌ترین تولیدکنندگان جامعه هستند
-

به گزارش خبرنگار آنا، معاونت سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان برنامه تجلیل از کادر آموزشی و معلمان خود را برگزار نمود.

حجت الاسلام والمسلمین اصغر رضوانی، امام جمعه شهر دهاقان در این نشست خطاب به معلمان سما گفت: « در عرصه عالم زیبایی‌های بسیاری وجود دارد، جنگل، طبیعت، دریا، کوه، مناظر طبیعی و... جزو زیبایی‌های زندگی همه ما هستند. زیبایی‌ها اگر زیبا هستند، زیبایی خود را به صورت تکوینی و بدون اراده به دست آورده‌اند. در انسان نیز زیبایی‌های زیادی وجود دارد که با هیچ یک از زیبایی‌های طبیعت قابل مقایسه نیستند. زیبایی هایی همچون شجاعت، تقوا، ایمان، نیکوکاری، زیبایی‌های اکتسابی هستند که با علم‌آموزی، تخته، کاغذ، کتاب، دفتر و قلم به دست می‌آیند. »

او ادامه داد: « خداوند، بعثت بزرگترین پیامبر خود را با کلمه « اقرا » شروع می‌کند، زیرا خواندن را بر همه چیز ارجح دانسته است و در جایی نیز به قلم، سوگند یاد می کند صحبت از خواندن و نوشتن و قلم، همه نشان دهنده اهمیت علم‌آموزی هستند. در این راستا، معلم است که همه ندانسته ها و علوم را به فراگیران تعلیم می‌دهد، برخلاف تصور بسیاری از انسان‌ها، آموزش و پرورش و معلمان، بزرگترین تولید کنندگان جامعه به حساب می‌آیند. معلم، مولد فکر، مولد انسانیت و مولد بسیاری از ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی است. انسانی که سرشار از استعداد هاست، در اختیار معلم قرار می‌گیرد و وظیفه اوست که استعدادهای جوانان را کشف و شکوفا کند. پس مولدترین انسان‌ها، معلمان و امانتداران استعداد های خداوندی هستند که وظیفه آن‌ها، آماده کردن و مدیریت استعدادهاست. »

رضوانی در پایان خاطرنشان کرد: « آینده هر کشوری در گرو برنامه‌های آموزش و پرورش آن کشور است و معلمان نیز در راستای برنامه‌های آینده کشور فعالیت می‌کنند. نقش معلمان در جامعه، نقشی بی بدیل است که کار آن‌ها رشد و تعالی و پرورش نسل آینده سازه کشور است. اگر آموزش و پرورش و معلمان در مسیر درست رشد و اعتلای هر کشور فعالیت کنند، آینده کشور آینده‌ای امن و اطمینان‌بخش خواهد بود معلم شایسته معلمی است که در همه شئون زندگی، سرمشق ایمان و پارسایی دانش آموز باشد و ارزش‌های دینی، اخلاقی، اجتماعی و انسانی را به او یاد دهد. »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1399/03/01
تعداد بازدید:
88
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal