رئیس واحد دهاقان: دانشگاه و آموزش و پرورش به عنوان متولیان آموزش در جامعه، باید مکمل یکدیگر باشند
به گزارش خبرنگار آنا از واحد دهاقان، رئیس و معاونین اداره آموزش و پرورش شهرستان شهرضا از واحد دهاقان دیدن کردند.
 

دکتر سیدحسن حجازی، رئیس واحد دهاقان در این نشست گفت: امروزه نقش کلیدی آموزش‌های علمی و مهارتی بر هیچکس پوشیده نیست. تربیت، تقویت و توانمندسازی نیروهای انسانی هر جامعه که سرمایه اصلی آن کشور محسوب می شوند، توسط آموزش و پرورش و آموزش عالی صورت می گیرد، تحقق مطلوب این امر نیز در گرو ارتباط هرچه نزدیک‌تر و پیوستگی بین این دو نهاد است.

حجازی در ادامه با اشاره به کارکردهای آموزش و پرورش در عصر جدید، بیان داشت: دانشگاه و آموزش و پرورش به عنوان متولیان آموزش در جامعه باید مکمل یکدیگر باشند. نیروی متخصص، ابتدا در بستر آموزش و پرورش و سپس در بستر آموزش عالی پرورش یافته و با کوله‌باری از دانش و علم جذب بازار کار می‌شود. پس تقویت و کیفی‌سازی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها می تواند تحولی علمی را در جامعه رقم بزند.

رئیس واحد دهاقان در پایان ضمن برشمردن موفقیت های کسب شده در این دانشگاه در سالیان فعالیت خود خاطرنشان کرد: واحددهاقان با برخورداری از ترکیب اعضای هیئت علمی بسیار مجرب و سابقه فعالیت بیش از سه دهه‌، گذشته‌ای افتخار آمیز را در پشت سر و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده چشم‌اندازی مطلوب و پربار را در پیش رو دارد. در این راستا با برخورداری از تمامی مقاطع تحصیلی از کاردانی تا دکترای تخصصی، آمادگی خود را به منظور ارتقاء سطح علم و دانش جامعه بیش از پیش اعلام می‌داریم. این واحد دانشگاهی به عنوان قطب جامعه‌شناسی و مدیریت استان و کشور، در گروه‌های آموزشی علوم انسانی، فنی مهندسی و پزشکی به فعالیت خود ادامه می دهد.

در این نشست زمینه‌های همکاری بین آموزش و پرورش شهرستان شهرضا و دانشگاه آزاد دهاقان به‌صورت کارشناسانه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و توافق‌هایی نیز در زمینه گسترش همکاری بین دو نهاد صورت پذیرفت.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1399/11/14
تعداد بازدید:
164
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal