مخترع جوان واحد دهاقان: دانشگاه‌های آزاد دارای پتانسیل‌های فراوانی برای تولید ثروت هستند
علی احمدحسینی، دانشجوی مخترع واحد دهاقان و دارنده عنوان مخترع برتر پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری استان اصفهان در گفتگوی اختصاصی خود با آنا از آمادگی خود برای تحقق شعار جهش تولید خبر داد.

احمدحسینی در این گفت‌‌وگو عنوان کرد: در سال 99 با یک اختراع در زمینه شیمی با عنوان " اسپری جوهر با قابلیت پاک شدن سریع" در پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری استان اصفهان شرکت کردم که اختراع من توانست عنوان اختراع برتر را به خود اختصاص دهد. در همین سال عناوین پژوهشگر و ایده‌پرداز برتر هوانیروز را نیز کسب نمودم.

او ادامه داد: کاربرد اولیه این اختراع در حوزه صنایع دفاعی و هوافضا می‌باشد ولی با تغییرات شیمیایی در ترکیبات آن موفق شدم که کاربرد دودی کردن شیشه خودروها به صورت موقت، پوشش سازه‌های گلخانه‌ها و پاسیوهای گل را به منظور کاهش شدت نور و استفاده در صنایع آموزشی، تبلیغات و دیوارنویسی زمان انتخابات را به کاربری آن اضافه کنم. مزیت اصلی این طرح قابلیت پاک شدن سریع آن با دستمال خشک یا پاک شدن به وسیله آب باران است.

احمدحسینی در ادامه با اشاره به سوابق خود در زمینه ثبت اختراعات خاطرنشان کرد: در پرونده‌های خود سیزده گواهینامه تجهیزات سنگین و مهندسی راهسازی ویژه دارم و رکورددار کسب مهارت عملی در سطح نیروهای مسلح هستم. پنج اختراع و یک طرح صنعتی در مرکز مالکیت معنوی اداره ثبت اختراعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حوزه دفاعی، پزشکی، مکانیک و بتن در دست اقدام دارم که در حال طی نمودن مراحل پایانی خود هستند که به محض کسب مجوز انتشار، نسبت به اعلام آن اقدام خواهم کرد.

مخترع واحد دهاقان در پایان تصریح کرد: دانشگاه های آزاد، افزون بر مباحث علمی و آموزشی، دارای پتانسیل‌های فراوانی برای تولید ثروت هستند و من نیز آمادگی خود را برای تحقق شعار سال در کنار دانشگاه آزاد اعلام می‌دارم. فضاهای خوب زراعی، آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، ساختمان‌ها و  اضافه بر این‌ها نیروهای جوان دانشجویی با انگیزه، دانشگاه آزاد را قادر می‌کند که جهش تولید و کارآفرینی را به نحوی شایسته در واحدهای خود نهادینه کند.

 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1399/12/01
تعداد بازدید:
127
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal