حجازی مطرح کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات، نماد مردم سالاری و جمهوری در ایران است
به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از دهاقان، سید حسن حجازی، رئیس این واحد دانشگاهی، در سخنانی پیرامون انتخابات و اهمیت آن، جامعه دانشگاهیان را به حضور حداکثری در انتخابات دعوت نمود.

 وی گفت: انتخابات یکی از ارکان‌های مهم مردم‌سالاری در کشورهای دارای نظام جمهوری محسوب می شود. در نظام مردم‌سالاری، مردم در شکل‌گیری ارکان حکومت، نقش اصلی را ایفا می‌کنند.
 حجازی با اشاره به سابقه برگزاری انتخابات در ایران بیان داشت: در نظام استبدادی، عزم و اراده مردم در امور کشور نقش چندانی نداشت و همه امور در راس هرم و در دست یک نفر قرار داشت، اما انقلاب مسیر حرکت مردم ایران را دچار دگرگونی نمود و نهضتی عظیم و مردمی را بر پایه ارزش‌های الهی برقرار نمود.
 رئیس واحد دهاقان ضمن دعوت جامعه دانشگاهیان به حضور حداکثری در انتخابات ریاست‌جمهوری و نیز شورای اسلامی شهرها و روستاها خاطرنشان کرد: حضور حداکثری در انتخابات، نماد مردم‌سالاری و جمهوری در کشورمان است که با گذشت بیش از چهار دهه از انقلاب اسلامی، مردم ایران در انتخاب مسیر و سرنوشت خود دارای نقش مهم و کلیدی هستند.
حجازی ضمن اشاره به شرایط حال حاضر جهان گفت: امروزه دشمنان با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضاهای مجازی در تلاشند تا در برگزاری انتخابات کشورمان خلل و مشکل ایجاد کنند، اما به لطف خداوند و با اراده مستحکم ایرانیان، این بار هم مثل سال‌های قبل، انتخاباتی با شور و هیجان و حضور همه جانبه مردم را تجربه خواهیم کرد.
 رئیس واحد دهاقان در پایان اظهار داشت: امروز  همه در قبال انتخابات مسئول هستیم، اهمیت این مسئولیت به حدی است که رهبر معظم انقلاب، مشارکت همه ما در انتخابات را حق و تکلیف دانسته‌اند و آن را ضامن حفظ اسلام، کشور، استقلال و آزادی ما می‌دانند، پس همگی دست در دست هم، به تکلیف خود عمل می‌کنیم و قدرت و وحدت‌مان را به رخ جهانیان خواهیم کشید.
 
تاریخ:
1400/03/24
تعداد بازدید:
137
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal