رئیس واحد دهاقان: هویت علمی هر کشوری در گرو فعالیت‌های آموزش و پرورش آن کشور است
دکتر سید حسن حجازی، در گفتگوی خود با آنا ضمن اعلام برنامه‌های آتی مدارس سما گفت: بی‌گمان رسالت آموزش و پرورش کشورمان تربیت انسان های دارای هویت ایرانی اسلامی است. وجود مدارس دارای هدف و تاثیر گذار، می تواند در ایجاد این هویت، نقشی مهم را ایفا نماید و آموزش و پرورش را در دستیابی به رسالت و هدف خود یاری نماید.
 
وی افزود: سرمایه‌گذاری در مدارس و ساماندهی امور مربوط به آن‌ها، به نحوی که در تربیت و هویت بخشی به نسل آینده‌ساز، نقشی بی بدیل را داشته باشند، از مهمترین وظایف کادر اجرایی و آموزشی مدارس است، چرا که هویت ملی هر کشوری در گرو فعالیت‌های آموزش و پرورش آن کشور است.
حجازی با اشاره به رویکردهای جدید در مدارس سما واحد دهاقان ادامه داد: سما واحد دهاقان از دیرباز عهده‌دار بخش عمده‌ای از آموزش به نسل جوان و سرمایه‌های شهرستان بوده که در دو بخش پسران و دختران، در تمامی مقاطع فعال می باشد. افتخارات بسیار زیادی توسط دانش آموزان این مدارس در سطح شهرستان، استان و کشور کسب شده است که همگی آنها مایه فخر و مباهات سما و دانشگاه دهاقان است.
 رئیس واحد دهاقان خاطرنشان کرد: در امر ساماندهی مدارس سما، تغییراتی را در دو بخش، مدنظر داریم که به صورت زمان‌بندی، این تغییرات را اعمال خواهیم کرد، بخش اول شامل تغییرات فیزیکی و ساختمانی است که به مبحث زیباسازی فضای مدارس و کلاس ها مربوط می‌شود، بخش دوم مربوط به تغییرات در کادر علمی و آموزشی و اجرایی مدارس است که تلاش خواهیم کرد که با استفاده از کادر آموزشی مجرب، بیش از پیش توان و بنیه علمی دانش آموزان را تقویت نماییم تا پیشرفت تحصیلی مطلوب‌تری را برای دانش‌آموزان رقم زده و از دغدغه‌های خانواده‌ها بکاهیم.
 حجازی در پایان گفت: تغییر در فضای فیزیکی آموزش و نیز استفاده از آموزگاران و معلمان با سابقه، باعث رغبت بیشتر دانش‌آموزان به درس و مدرسه شده و به دنبال آن پیشرفت تحصیلی مطلوب حاصل خواهد شد.  افزایش سطح علمی دانش آموزان نیز باعث پیشرفت همه‌جانبه علمی کشور خواهد شد.
 
 
تاریخ:
1400/04/21
تعداد بازدید:
105
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal