دستیابی برای اولین بار به فناوری ساخت بتن سبز
رئیس اداره خدمات آموزشی و تولید علم واحد دهاقان: آزمایشگاه تخصصی دوام بتن واحد دهاقان، برای اولین بار به فناوری ساخت بتن سبز دست یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر بابک بهفروز، رئیس اداره خدمات آموزشی و تولید علم واحد دهاقان، ضمن اعلام این خبر گفت: «آزمایشگاه تخصصی دوام بتن واحد دهاقان در نیمه اول سال 97 توسط خانم محمودی، نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و دکتر رمضانیان‌پور، رئیس مرکز تحقیقات دوام بتن دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد.»

بهفروز ادامه داد: «این آزمایشگاه با تکیه بر مسأله دوام و توجه اخیر آیین‌نامه‌های بتن به این موضوع، به صورت تخصصی خرابی‌های ناشی از فرآیندهای خوردگی در بتن را مورد بررسی قرار داده و بر این قصد است تا برای این مشکل راه‌کارهای اجرایی ارائه کند. با توجه به خوردگی کلرایدی در میلگردهای موجود در بتن در سازه‌های مجاور خلیج فارس و جنوب کشور، تجهیزات بررسی خوردگی کلرایدی در این آزمایشگاه از اهمیت خاصی برخوردار بوده و دستگاه‌های تست نفوذ یون کلر کوتاه مدت و بلند مدت به صورت برخط آماده سرویس دهی می‌باشد.»

رئیس اداره خدمات آموزشی و تولید علم دهاقان تصریح کرد: «تجهیزات مربوط به سیکل‌های ذوب و یخبندان نیز در این آزمایشگاه با آخرین آیین‌نامه‌های کاربردی آماده سرویس‌دهی می‌باشد. پس از بررسی مشکلات مربوط به کارخانه‌های اطراف واحد و بعد از تماس‌های مکرر و مشکل‌یابی بتن‌های موجود در دیوارهای مخازن سرباره کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، مسئولان آزمایشگاه برآن شدند تا به صورت تخصصی تا بر روی شوک حرارتی در بتن، تحقیقات کاربردی انجام دهند.»

بهفروز در پایان تأکید کرد: « به جرأت می‌توان گفت این آزمایشگاه برای اولین بار در سطح کلیه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به فناوری ساخت نسل سوم بتن یا همان بتن ژئوپلیمری دست یافته است. این بتن نیاز به استفاده از سیمان ندارد و به بتن سبز معروف است. دستیابی به این فناوری پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری صورت گرفته و امید است تا این آزمایشگاه تبدیل به یک واحد مولد در زمینه فناوری و تولید ملی گردد.»
 
 
 
 
تاریخ:
1398/02/26
تعداد بازدید:
53
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal